Sari la conținut
BREAKING
Politică

Ministrul Transporturilor evacuează Metrorex din Palatul CFR, după ce a aflat că angajaţii de la etajul 9 primesc spor de subteran

metrou
1 min citire17.134 vizualizări

Societatea Metrorex urmează să evacueze spațiul în care își are sediul central, situat în Palatul CFR, utilizat de la înființarea metroului bucureștean. Decizia vine după ce ministrul Transporturilor a criticat angajații pentru faptul că, deși lucrează la etajul 9, beneficiază de spor de subteran.

Pe 22 septembrie 2025, conducerea Metrorex a primit o notificare din partea Societății Grup Exploatare și Întreținere Palat CFR, prin care este anunțată că actualul contract de închiriere, valabil până la 31 decembrie 2025, nu va mai fi prelungit, conform publicației Club Feroviar.

Reprezentanții Metrorex au declarat că vor analiza situația și vor căuta soluții pentru relocarea sediului, subliniind că activitatea companiei va continua fără întreruperi.

Comentarii

Intră în cont pentru a comenta

Autentifică-te
Se încarcă comentariile...
Newsletter

Semnal — Briefingul de dimineață

Cele mai importante ştiri ale zilei, direct în inbox. Gratuit, fără spam.