Internare la Obregia după intervenția poliției
Toto Dumitrescu, fiul fostului fotbalist Ilie Dumitrescu, a fost internat marți seară la Spitalul Clinic de Psihiatrie „Alexandru Obregia” din București, după un incident petrecut într-un magazin din Sectorul 4 și o altercație cu o femeie aflată pe stradă. Potrivit Poliției Capitalei, intervenția a avut loc în urma unui apel la 112 făcut de o femeie care a reclamat un comportament violent în incinta magazinului.
Autoritățile au transmis că, în jurul orei 18:00, bărbatul ar fi intrat în magazin și ar fi distrus și răsturnat mai multe produse expuse spre vânzare. După ce a părăsit locația, ar fi avut o altercație cu o femeie aflată în apropiere. Surse judiciare au precizat că este vorba despre Toto Dumitrescu.
Agitație și refuz de colaborare
Polițiștii ajunși la fața locului au găsit un bărbat agitat, care a refuzat să colaboreze pentru clarificarea situației. În aceste condiții, pentru a preveni alte incidente și pentru siguranța persoanelor din jur, acesta a fost imobilizat și transportat la spitalul de psihiatrie Obregia, unde medicul de gardă a dispus internarea sa.
Poliția Capitalei a mai precizat că femeia implicată în altercație a fost identificată și că este concubina bărbatului. Aceasta nu a dorit să formuleze plângere prealabilă, nu a solicitat emiterea unui ordin de protecție provizoriu și a refuzat completarea formularului de evaluare a riscului. De asemenea, nu a cerut îngrijiri medicale.
