Sari la conținut
BREAKING
Politică

Trei senatori, excluși din S.O.S. România. Diana Șoșoacă cere desființarea grupului parlamentar din Senat

jurnaluldearges.ro andrei caramitru mesaj extrem de acid la adresa dianei sosoaca e clar posedata de diavol scoate zgomote de varcolac trebuie facut rapid un exorcism
1 min citire22.707 vizualizări

Europarlamentara Diana Șoșoacă, lidera partidului S.O.S. România, a anunțat excluderea din formațiune a senatorilor Dorin Petre, Nadia-Cosmina Cerva și Clement Sava, în urma unei decizii luate de Comitetul Național al partidului.

Într-o notificare transmisă Biroului permanent al Senatului, Șoșoacă solicită desființarea grupului parlamentar S.O.S. România, întrucât, potrivit regulamentului, acesta nu mai îndeplinește condiția minimă de șapte membri.

„Partidul S.O.S. România desființează grupul parlamentar de la Senat, interzice utilizarea numelui partidului de către persoanele excluse, iar doamna Nadia-Cosmina Cerva nu mai deține funcția de lider de grup”, se arată în documentul transmis oficial.

Totodată, partidul cere ca Senatul să ia act de pierderea calității de membri și de funcțiile deținute de cei excluși, întrucât aceștia nu mai beneficiază de sprijin politic.

„În caz contrar, ne vedem nevoiți să acționăm pe toate căile legale pentru a impune deciziile partidului”, avertizează conducerea S.O.S. România.

Comentarii

Intră în cont pentru a comenta

Autentifică-te
Se încarcă comentariile...
Newsletter

Semnal — Briefingul de dimineață

Cele mai importante ştiri ale zilei, direct în inbox. Gratuit, fără spam.