Comunicat al Primăriei Orașului Pantelimon. Materialul de mai jos a fost transmis de Primăria Orașului Pantelimon și publicat de Semnal în cadrul secțiunii Anunțuri/Comunicate.
În cursul zilei de astăzi au loc tratamentele din aer, iar diseară acțiunea va continua și la sol, prin pulverizare, în intervalul orar 21:00 – 05:00, pe străzile și în spațiile verzi din Pantelimon.
Intervențiile sunt realizate organizat, cu produse avizate, și fac parte din măsurile necesare pentru reducerea disconfortului creat de insecte în această perioadă.
Vă recomandăm să evitați expunerea directă în timpul desfășurării tratamentelor și să luați măsuri de protecție, acolo unde este cazul.
Ne dorim ca aceste acțiuni să contribuie la un oraș mai plăcut pentru toți.
