PSD Olt a început campania de strângere de semnături pentru susținerea candidaturii lui Marcel Ciolacu la alegerile prezidențiale, în orașele Slatina și Caracal.
Social-democrații consideră că Marcel Ciolacu este candidatul ideal pentru președinția României, datorită abilităților sale demonstrate în timpul mandatului de premier. Aceștia au subliniat că, sub conducerea lui Ciolacu, România a fost capabilă să depășească mai multe crize sociale cauzate de guvernările anterioare de dreapta.
PSD Olt crede că Ciolacu va oferi stabilitate și progres țării, fiind un lider echilibrat și capabil să gestioneze provocările naționale. În zilele următoare, partidul își va continua eforturile de strângere de semnături și promovare a viziunii sale pentru viitorul României.