Sari la conținut
BREAKING
Nicușor Dan: drona din Portul Constanța, parte dintr-o operațiune militară ucraineană. Toate cele patru drone s-au autodetonatUcraina pare să-și asume drona din Portul Constanța: a pierdut controlul sub bruiajul rusescDominic Fritz, după nominalizarea lui Eugen Tomac: USR vrea un guvern cu miniștrii săi și exclude orice formulă cu PSDNicușor Dan îl desemnează premier pe Eugen Tomac: „Singura soluție e un prim-ministru independent”Percheziții la Pomohaci, suspect de relații sexuale cu minoriPorumbei mor în bălțile cu reziduuri petroliereDrona de la Galați, identificată ca Geran-2 ruseascăNicușor Dan, după CSAT: consulul rus de la Constanța, declarat persona non grata. Consulatul se închideNicușor Dan: drona din Portul Constanța, parte dintr-o operațiune militară ucraineană. Toate cele patru drone s-au autodetonatUcraina pare să-și asume drona din Portul Constanța: a pierdut controlul sub bruiajul rusescDominic Fritz, după nominalizarea lui Eugen Tomac: USR vrea un guvern cu miniștrii săi și exclude orice formulă cu PSDNicușor Dan îl desemnează premier pe Eugen Tomac: „Singura soluție e un prim-ministru independent”Percheziții la Pomohaci, suspect de relații sexuale cu minoriPorumbei mor în bălțile cu reziduuri petroliereDrona de la Galați, identificată ca Geran-2 ruseascăNicușor Dan, după CSAT: consulul rus de la Constanța, declarat persona non grata. Consulatul se închide
Drive

Restricții de Circulație pentru Transporturile Agabaritice în Prahova Până pe 17 Decembrie

Transport Agabaritic Prahova
1 min citire2 vizualizări

În perioada până la data de 17 decembrie 2023, vor avea loc opt transporturi cu depășiri pe traseul: Negoiești (județul Prahova) – DN1A – DN1 – DN72 – Găești – DN61 – A1 – Intersecție A1/DN 7 – DN 7 – DN 7C – Merișani. Aceste transporturi implică vehicule care transportă grinzi.

Lățimea maximă a vehiculelor este de 2,55 m, iar viteza de deplasare va fi adaptată condițiilor de trafic conform reglementărilor legale. Conform Ordonanței de Urgență a Guvernului nr. 195/2002 privind circulația pe drumurile publice, se menționează că viteza maximă de deplasare a vehiculelor cu depășiri este de 70 km/oră.

Desfășurarea transporturilor, inclusiv etapele acestora, este stabilită de poliția rutieră, care asigură însoțirea vehiculelor cu depășiri. Este important de menționat că transporturile nu se vor desfășura în perioadele și pe sectoarele de drum afectate de fenomene meteorologice periculoase, semnalate prin codurile galben, portocaliu sau roșu.

Pentru informații suplimentare privind starea rețelei de drumuri naționale și autostrăzi, vă rugăm să contactați Dispeceratul Companiei Naționale de Administrare a Infrastructurii Rutiere S.A. la numerele de telefon 021/264.33.33; 021/9360 sau să accesați website-ul oficial: www.cnadnr.ro – Secțiunea DISPECERAT – Situația Drumurilor Naționale. De asemenea, puteți urmări actualizările pe pagina de Facebook: https://www.facebook.com/cnadnr/.

Comentarii

Intră în cont pentru a comenta

Autentifică-te
Se încarcă comentariile...
Newsletter

Semnal — Briefingul de dimineață

Cele mai importante ştiri ale zilei, direct în inbox. Gratuit, fără spam.