Conferința „Future Leaders Get Together” revine cu cea de-a doua ediție pe 16 februarie, oferind tinerilor cu vârste de peste 14 ani și părinților lor o experiență de învățare deosebită. Evenimentul, organizat de English Kids Academy la Opera Comică pentru Copii, își propune să depășească limitele educației tradiționale, oferind participanților oportunitatea de a se descoperi și de a-și imagina viitorul alături de modele inspiraționale și autentice.
Sub tema „Ce merită să învățăm?”, conferința își propune să adreseze o întrebare esențială pentru tineri și părinți în contextul unei lumi în continuă schimbare. Evenimentul va aduna personalități de marcă din diverse domenii, care vor împărtăși povești de succes și lecții valoroase de viață.
Printre speakeri se numără:
- Sebastian Dobrincu, tânăr antreprenor și CEO al Storyheap, cunoscut ca cel mai tânăr milionar din Silicon Valley, care va împărtăși lecții despre curaj și perseverență.
- Violeta Ana Bănică, studentă la Universitatea Cornell, care va discuta despre educație și responsabilitatea socială a generației Z.
- Nadia Tătaru, cofondatoarea Itsy Bitsy, care va vorbi despre leadershipul feminin și educația copiilor.
- Virgil Ianțu, prezentator TV și promotor al educației prin curiozitate, va explora rolul educației în formarea liderilor.
Un moment special al evenimentului va fi dedicat copiilor cu deficiențe de auz, evenimentul beneficiind de interpretare în limba semnelor române (LSR), promovând astfel accesibilitatea și incluziunea în educație.
„Future Leaders Get Together” este o oportunitate unică de a învăța de la lideri autentici și de a construi un viitor pe baze solide, inspirate de experiențe reale și valori durabile.