CFR Cluj a eliminat Astra Giurgiu şi s-a calificat în finala competiţiei

Echipa CFR Cluj s-a calificat în finala Cupei României-Timişoreana, în urma victoriei, cu scorul general de 2-0, în faţa formaţiei Astra Giurgiu, în semifinalele competiţiei.

astra giurgiu

CFR Cluj s-a impus, miercuri, în deplasare, în manşa secundă, cu scorul de 2-0 (1-0), prin golurile marcate de Hora în minutul 20 şi Valente în minutul 90. În tur, cele două echipe au terminat la egalitate, scor 0-0.

0-1: Rui Pedro a centrat din partea dreaptă, Yahaya a deviat balonul şi Hora l-a împins în poartă de la 5 metri.

0-2: Deac a recuperat balonul după o greşeală a lui Morais, l-a lansat în adâncime pe Valente şi acesta a înscris cu un şut sub bară de la 12 metri.

Mediafax

2 Comentarii la "CFR Cluj a eliminat Astra Giurgiu şi s-a calificat în finala competiţiei"

1. Pingback: CFR Cluj a eliminat Astra Giurgiu şi s-a calificat în finala competiţiei | Ziarul Semnal de Giurgiu

2. Pingback: Lupta pentru Liga Europa | Ziarul Semnal de Giurgiu