Calarasi – Peste 250 de membri de sindicat din invatamant vor picheta Prefectura

Data:

Peste 250 de membri de sindicat din invatamant vor picheta, miercuri dimineata, Primaria municipiului Calarasi si Prefectura judetului.
„Nemultumirea noastra este evidenta si a pornit de la toate neajunsurile pe care le-am suferit in perioada ultimilor ani si cand spun nemultumiri ma refer la numeroasele hotarari judecatoresti pe care le-am obtinut in instanta si pe care atat organele centrale, cat si cele locale nu vor sa le puna in aplicare“, a declarat marti seara, pentru AGERPRES, prof. Aurel Bogatu, liderul Sindicatului Liber din Invatamant – filiala Calarasi.
Potrivit acestuia, fiecare participant la pichetarea de miercuri dimineata va avea in mana un pix pe care il va depune pe treptele Primariei municipiului Calarasi in semn de protest fata de situatia actuala din invatamant.

Share articol:

Citiți și:

Disclaimer

„Grupul de Presa Semnal nu a cerut și nu a primit niciodată fonduri guvernamentale direct sau sub forma unor campanii de informare. Aceste fonduri sunt de fapt ajutoare de stat mascate, cu ajutorul cărora Guvernul "cumpără" presa. Consider ca astfel de "ajutoare" distorsionează piața de media fiind o practică inacceptabila într-o societate democratică. In plus, reafirm faptul că Grupul de Presa Semnal nu are contracte cu partidele politice în afara campaniilor electorale. Campanie care, bineînțeles, va fi marcată corespunzător."
Alin Radu, Director general Grupul de Presa Semnal

Citește și:
SEMNAL

Actrița sud-coreeană Kim Sae-ron găsită decedată în locuința sa la 24 de ani

Actrița sud-coreeană Kim Sae-ron a fost descoperită fără viață...

Atacurile lupilor în județul Buzău: o problemă în creștere

În județul Buzău, atacurile lupilor asupra gospodăriilor au devenit...

”Criminalul de la Perla” solicită din nou eliberarea condiționată, după doar 12 ani de detenție

Gheorghe Vlădan, cunoscut ca "criminalul de la Perla", a...